Kredītlīnija: izmantošanas instrukcija aizņēmējiem

Nebanku aizdevēju piedāvājumā ir atrodami dažādi kredītu veidi – īstermiņa kredīti, patēriņa aizdevumi un arī kredītlīnijas. Atšķirībā no parasta patēriņa kredīta, kredītlīnija ir elastīgāka un var tikt izmantota pēc nepieciešamības ilgstošā laika periodā. Kredītlīnija ir piemērota ne tikai ikdienas tēriņiem, bet arī apjomīgiem pirkumiem, ko nevar segt no ienākumiem un iekrājumiem.

Salīdzinājumā ar citiem patēriņa kredītu veidiem, kredītlīnijas izmantošanas robežas ir ļoti plašas, tāpēc vērts vēl pirms pieteikšanās uzzināt, kādos gadījumos var būt noderīgs šis kredītu veids. Lasi tālāk un uzzini mūsu sagatavoto kredītlīnijas izmantošanas pamācību!

Vienkāršiem vārdiem par to, kas ir kredītlīnija?

Kredītlīnijas definīcija ir šāda – tas ir aizdevums ar elastīgu naudas izņemšanas kārtību un atmaksas termiņu, individuāli noteiktu kredītlimitu privātajam patēriņam. Ja vien neesi kredītu speciālists, ir ļoti viegli apjukt smagos apzīmējumos, tāpēc tagad izskatīsim katru kredītlīnijas raksturojumu atsevišķi:

 • elastīga naudas izņemšanas kārtība nodrošina iespēju izmantot kredītlīniju pēc nepieciešamības. Atšķirībā no patēriņa vai ātrā kredīta, kas pilnā apjomā tiek pārskaitīts uz aizņēmēja bankas kontu, kredītlīnijas līdzekļi glabājas speciālā kontā, no kura aizņēmējs var izņemt brīvi izvēlētās summas, nosūtot kreditoram naudas izmaksas pieprasījumu;
 • elastīgs atmaksas termiņš ļauj atmaksāt kredītlīniju vienā vai vairāku mēnešu garumā. Kredītlīnija ir gan īstermiņa, gan ilgtermiņa aizdevums, jo katrs aizņēmējs pats izlemj, cik ātri vēlas atmaksāt iztērētās summas. Parasti kredītlīnijas atmaksas robežas ir no 1 līdz 24 vai 36 mēnešiem, un kreditori nosaka minimālo ikmēneša maksājuma apjomu – aptuveni 20 eiro;
 • individuāli noteikts kredītlimits nozīmē, ka ikvienam kredītlīnijas pretendentam tiek aprēķināts individuāls kredītlimits, ko ietekmē personas maksātspēja, kredītvēsture, iepriekšējās attiecības ar kredotoru, vecums un daži citi faktori. Aizdevēju mājaslapās ir norādītas kredītlimita robežas, taču precīzu kredītlimita apjomu var uzzināt tikai pēc pieteikšanās;
 • privātais patēriņš nozīmē privātpersonu personīgos tēriņus, par kuriem nav jāatskaitās kredītdevējam. Kredītlīnija nav paredzēta vienam konkrētam pirkumam, piemēram, mājoklim vai automašīnai, to var izmantot dažādās ikdienas situācijās, kas prasa papildu naudu. Kredītlīnijas līdzekļus ikviens aizņēmējs var tērēt pēc saviem ieskatiem, ievērojot atbildīgas aizņemšanās principus.

Kādas ir ikdienas situācijas, kad var būt nepieciešama kredītlīnija? Uzzini to raksta turpinājumā!

3 situācijas, kad var izmantot kredītlīniju

Kredītlīnija ir viens no elastīgākajiem aizdevumiem, kas var būt noderīgs gan neparedzētiem ikdienas tēriņiem, gan sen ieplānotu ieceru piepildīšanai. Lūk, vien daži piemēri:

Mājokļa remonts

Iekļauties sākotnējā remonta tāmē ir pagrūti, tāpēc, uzsākot remontu, ir jābūt gatavam papildu tēriņiem. Ja cenas remonta materiāliem pieaug vai rodas vēlme iegādāties labākās un dārgākas preces, kredītlīnija ļauj īstenot plānus, neatliekot remontu uz vēlāku laiku. Papildu līdzekļi palīdz aizņēmējam būt brīvākam arī remonta meistaru izvēlē, jo ar aizdevuma naudu var apmaksāt kvalificētāku strādnieku darbu.

Pārvākšanās uz jaunu dzīvokli

Ievācoties jaunā mājoklī, papildu tēriņi ir neizbēgami. Mēbeļu iegāde, telpu dekorēšana, nelielas izmaiņas šur un tur, santehnikas ķibeles, interneta pieslēgšana – galu galā pāris mēnešu laikā sakrājas apjomīga summa, ko ne vienmēr var segt no savas kabatas. Kredītlīnija var palīdzēt iegādāties nepieciešamo un uzsākt komfortablu dzīvi jaunā mājoklī.

Konsultācija pie laba ārsta

Veselības problēmu gadījumā svarīgi ir atrast kvalificētu un pieredzējušu ārstu, kurš būs spējīgs uzstādīt pareizu diagnozi un noteikt ārstēšanu. Ja ikmēneša ienākumi neļauj segt konsultāciju pie augstā līmeņa ārsta, var apdomāt kredītlīnijas izmantošanu. Atšķirībā no ātrā kredīta, iztērētos kredītlīnijas līdzekļus var atmaksāt pakāpeniski, tāpēc šāds aizdevums ir draudzīgāks kredīta ņēmēja budžetam.

3 papildu padomi, kā izvērtēt kredītlīnijas nepieciešamību

Mēs esam pieminējuši tikai dažas situācijas, kad kredītlīnija var būt parocīga, taču ikviens potenciāls aizņēmējs var patstāvīgi novērtēt kredītlīnijas nepieciešamību. Ja šaubies, vai Tev ir vajadzīga kredītlīnija vai cits patēriņa aizdevumu veids, uzdod sev šādus jautājumus:

 • vai nauda ir vajadzīga vienam konkrētam pirkumam vai nepieciešamība pēc papildu līdzekļiem saglabāsies ilgtermiņā? Pirmajā gadījumā ērtāks ir patēriņa kredīts, otrajā – kredītlīnija. Atceries, ka viena kredītlīnijas līguma ietvaros naudu var izņemt pēc nepieciešamības, bet palielināt patēriņa kredīta apjomu piedāvā vien daži kredītdevēji;
 • vai vēlies un vari atmaksāt kredītu fiksētā termiņā? Ja atbilde ir pozitīva, vari izvēlēties gan patēriņa kredītu, gan kredītlīniju, taču, ja noteikti dodi priekšroku elastīgai atmaksai un vēlies pats regulēt ikmēneša maksājuma apjomu, kredītlīnija būs labāka izvēle;
 • vai Tev ir svarīgi, lai aizdevums pilnā apjomā būtu pieejams nekavējoties? Patēriņa kredītu pilnībā pārskaita uz aizņēmēja bankas kontu pēc kredīta apstiprināšanas, bet naudas izņemšana no kredītlīnijas konta prasa vismaz pāris minūtes, ja naudas pārskaitījums notiek vienas bankas ietvaros, un vismaz vienu darba dienu, ja kreditoram jāveic starpbanku pārskaitījums.

Vēlamies atgādināt, ka kredītlīnija var tikt izmantota ne tikai tūlītējiem tēriņiem. Tas ir vienīgais patēriņa kredītu veids, kas ļauj izveidot finanšu drošības spilvenu nākotnei, netērējot naudu kredītkonta uzturēšanai. Lasi tālāk, lai uzzinātu, kā kredītlīnija var noderēt nākotnē!

Kredītlīnija nākotnei – aizņemies tagad, izmanto vēlāk

Kredītlīnijas izmantošanas noteikumi paredz, ka par kredītlīniju nav jāmaksā nekas, kamēr tā netiek izmantota. Šis aspekts padara kredītlīniju par ideālu aizņemšanās veidu brīžos, kad nauda nav vajadzīga nekavējoties. Apsvērt kredītlīnijas noformēšanu var, ja tuvā nākotnē ir plānotas šādas aktivitātes:

 • remonts;
 • ceļojums;
 • svinības;
 • ilgstošas un dārgas medicīniskās manipulācijas;
 • rehabilitācija u.c.

Neatkarīgi no tā, vai kredītlīniju vēlies izmantot tūlīt pat vai atlikt naudas izņemšanu uz vēlāku laiku, abos gadījumos ir spēkā atbildīgas aizņemšanās noteikumi:

 • izmantot kredītlīnijas līdzekļus tikai svarīgiem pirkumiem;
 • pēc iespējas finansēt plānus daļēji ar kredītlīnijas un daļēji ar pašu nopelnītajiem līdzekļiem;
 • plānot budžetu un ievērot kredītlīnijas atmaksas termiņu;
 • samērot iztērētās kredītlīnijas summas ar saviem ikmēneša ienākumiem.

Ja vēlies noformēt kredītlīniju nākotnes tēriņiem, nepiesakies aizdevumam pārāk ātri. Lai gan vairums kreditoru neietur maksa par kredītlīnijas konta uzturēšanu, ik pa laikam tirgū parādās jauni piedāvājumi, tāpēc kredītlīniju vērts noformēt, ja papildu tēriņi ir sagaidāmi tuvāko mēnešu laikā. Ņem vērā, ka noformējot kredītlīniju ar īpašajiem nosacījumiem, piemēram, ar 100% atlaidi procentiem, jārēķinās ar piedāvājuma gala termiņu. Parasti tās ir 30 – 60 dienas kopš kredītlīnijas apstiprināšanas, nevis pirmās naudas izmaksas brīža.

Neapjukt piedāvājumos un nosacījumos un noteikt izdevīgāko kredītlīniju palīdzēsim mēs, platforma NetCredit.lv!

Meklē kredītlīniju internetā ar NetCredit.lv!

Mēs, kredītu salīdzināšanas platforma NetCredit.lv, esam apkopojuši nebanku kreditoru kredītlīnijas piedāvājumus. Izmantojot mūsu parocīgas salīdzināšanas tabulas, Tu viegli noteiksi, kur meklējama Tev izdevīgākā kredītlīnija. Ar NetCredit.lv palīdzību atbilstošas kredītlīnijas meklējumi aizņem mazāk laika, turklāt mūsu platformas lietotājiem ir pieejams pilns kredītlīnijas izsniedzēju klāsts.

Kredītlīnija var būt parocīgs risinājums gan brīžos, gan nauda ir vajadzīga nekavējoties, gan tad, kad aizņēmēji vēlas nodrošināt sev finanšu drošības spilvenu nākotnei. Ja Tava maksātspēja un kopējais finanšu stāvoklis ļauj uzņemties parādsaistības, aplūko visus kredītlīnijas piedāvājumus NetCredit.lv platformā!

Scroll to top