Kas ir Google disks un kā tas darbojas? – 2019. gada rokasgrāmata

Nav šaubu, ka Google disks ir viens no daudzpusīgākajiem mākoņu krātuves pakalpojumiem, kas ir pieejami šodien. Tomēr tā lietošana ir nedaudz atšķirīga no tā, ko jūs varētu izmantot, tāpēc šajā rokasgrāmatā mēs jums parādīsim tieši to, kā darbojas Google disks, it īpaši tās lietotņu komplektu, piemēram, Google dokumenti un lapas.

Ceļā, mēs pieminēsim, kur Google disks pārsniedz, lai jūs zināt, kādi uzdevumi vislabāk darbojas, vienlaikus norādot, kur labāk būtu iet ar drošāku mākoņu krātuves pakalpojumu, piemēram, jebkuru no mūsu labākajām iespējām mākoņu krātuve.

Kas ir Google Drive un Cloud Storage
Google disks ir mākoņdatošanas pakalpojums, un tāpat kā jebkurš mākoņa uzglabāšanas pakalpojums, tā galvenais mērķis ir paplašināt spēju saglabāt failus, kas pārsniedz jūsu cietā diska robežas. Mākoņdatošana dažkārt tiek sajaukta ar tiešsaistes dublējumu, kas, izmantojot līdzīgu infrastruktūru, sasniedz ļoti atšķirīgu mērķi.

Jūs varat lasīt vairāk par atšķirību starp mākoņa uzglabāšanu un tiešsaistes dublējumu mūsu rakstā par šo tēmu. Tomēr, vienkārši sakot, tiešsaistes backup ir paredzēts, lai atkārtotu jūsu cieto disku, nevis paplašināt to, ar mērķi katastrofu seku novēršanai. Kā mēs vēlāk pieminēsim, Google disks nesen sāka paplašināties tiešsaistes dublējumkopijas tirgū, ļaujot jums atzīmēt jebkuru mapi, kas paredzēta backup.

Google jums sniegs 15GB bezmaksas mākoņa krātuves tikai reģistrācijai. Tomēr ir svarīgi saprast, ka visa šī brīvā telpa ir kopīga starp Google disku, Google fotoattēliem un Gmail.

Pat vēl daudziem lietotājiem 15GB gulēs diezgan tālu, nenododot samaksu. Un tas nav tāds, kā Google monopols par brīvu, ja tas nenotiek. Iepazīstieties ar mūsu pārskatu par labākajiem bezmaksas mākoņdatošanas pakalpojumiem dažām citām idejām.

Google disks nav sasniedzis savu satriecošo popularitāti tikai Android tālruņu pārdošanas un Gmail dēļ. Ir dažas lietas, kas to dara labi vai labāk nekā jebkurš cits mākoņdatošanas pakalpojums. Lielākā daļa no tām ir saistītas ar produktivitāti, pateicoties gan Google vietējam biroja komplektam, gan Google dokumentiem, gan dažādām trešo pušu lietojumprogrammām.

Tomēr ir arī dažādi gadījumi, kad Google disks to nedara. Lielākie trūkumi ir saistīti ar privātumu.

Piemēram, Google, izmantojot savus noteikumus un nosacījumus, piešķir tiesības skenēt mākoņos saglabātos failus mārketinga nolūkos. Papildus tam Google disks nedod jums nekādu veidu, kā patiesi aizsargāt failu kopijas, piemēram, paroles aizsardzību.

Jūs varat uzzināt vairāk par šīm problēmām mūsu pilnā Google diska pārskata drošības un konfidencialitātes sadaļā. Ja privātums ir absolūti nepieciešams jums, iespējams, vēlēsities apsvērt failu šifrēšanu, pirms nosūtāt tos uz mākoni ar tādu pakalpojumu kā Boxcryptor, ja jūs galu galā izmantojat Google disku.

Vēl labāk, apsveriet vienu no labākajiem nulles zināšanu mākoņu krātuves nodrošinātājiem. Lai gan īpaši drošām opcijām, piemēram, Sync.com (lasiet mūsu Sync.com pārskatu) nav Google diska produktivitātes lietojumprogrammu, nav iemesla, ka jūs nevarat izmantot gan, lai ierobežotu risku, izmantojot Google aktīviem projektiem, gan konfidencialitāti orientēts risinājums ilgtermiņa uzglabāšanai. Piemēram, skatiet mūsu rokasgrāmatu par Google diska un Sync.com lietošanu.

Ko jūs varat glabāt Google diskā?
Google disks var saglabāt jebkāda veida failus: fotoattēlus, videoklipus, .pdfs, Microsoft Office failus – jebko. Jūs varat arī saglabāt e-pasta pielikumus, kas jums nosūtīti, izmantojot Gmail, tieši Google diskā, kas ļauj jums izvairīties no pārvietošanas manuāli.

Tomēr ir daži vispārīgi faila atribūtu ierobežojumi, kurus Google disks īsteno, taču tie ir diezgan dāsni un tiem nevajadzētu ietekmēt lielāko daļu. Piemēram, dokumenti var būt garāki par 1,02 miljoniem rakstzīmju, un, ja dokumentu pārvēršat par Google dokumentu formātu, tam jābūt 50MB vai mazākam.

Izklājlapām, kas izveidotas vai pārvērstas Google lapās, kas ir Google izklājlapu lietojumprogramma, jābūt divām vai mazākām šūnām. Prezentācijām, kas izveidotas vai pārvērstas Google slaidos, prezentācijas veidotājam, ir jābūt 100MB vai mazākām.

Visiem citiem failu tipiem jābūt 5TB vai mazākiem, ja esat iegādājies tik daudz atmiņas.

Viena no skaistākajām lietām pakalpojumā Google disks ir tā, ka tas ļauj priekšskatīt failus no pārlūkprogrammas, vispirms tos neielādējot. Daudzi nulles zināšanu pakalpojumi neļauj jums to darīt, jo pakalpojums nevar atšifrēt jūsu failus.

Priekšskatījumi ir pieejami Microsoft Office, Adobe un vispārējiem failu tipiem, piemēram, .txt failiem, attēlu failiem, audio failiem un pat video failiem. Tā daudzpusība padara Google Drive lielisku, lai ne tikai iegūtu darbu, bet arī baudītu multivides bibliotēku.

Scroll to top